Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu – Olsztyn 14-16.12.2018.

 

 Troje naszych zawodników reprezentowało nasz klub na Mistrzostwach Polski 14 latków w Olsztynie.         Martyna Czerwińska nasza etatowa delfinista może mieć powody do zadowolenia. W każdym starcie poprawiała swoje rekordy życiowe. Trochę o pechu może mówić w eliminacjach na 200 m st. motylkowym, gdzie do wejścia do finału A zabrakło parę setnych.                                                                                   Kacper Wierciński po nieudanych letnich Mistrzostwach Polski może mieć ogromne powody do zadowolenia. W każdym starcie poprawiał swoje rekordy życiowe. Najwartościowszy wynik uzyskał na 100 m st. klasycznym. Uplasował się na V miejscu tracąc bardzo niewiele do brązowego medalu. Ustanowił w tym wyścigu rekord klubu na 100 i wyrównał na 50 m st. klasycznym.                                                            Nikodem Wieczorkowski nasz specjalista od długiego kraula po bardzo nierównym początku sezonu pokazał swój ogromny potencjał. Poprawił trzy rekordy klubu. Trzy razy pływał w finałach, w tym dwa razy w finale A.   W swojej koronnej konkurencji 1500 m st. dowolnym poprawił rekord klubu 14 latków aż o 22 sekundy. Po drodze ustanawiając rekord klubu na 800 m. st. dowolnym.

Link do wyników i klasyfikacji: