100 pływaków. 100 km. 100 lecie odzyskania niepodległości 10.11.2018.

Dla takich chwil warto być trenerem 🙂
Pełnym sportowym sukcesem klub pływacki Dwójka Tczew zakończył okolicznościową akcję pn. „100 km kraulem na 100 lecie odzyskania niepodległości”.
Wyzwanie polegało na pokonaniu 100 km kraulem systemem sztafetowym. W wydarzeniu wzięło udział 100 pływaków (uczniów naszej szkoły, kilku absolwentów, trenerzy i dobrze pływający rodzice). Każdy uczestnik pływał na swojej zmianie 100 m kraulem – najwięcej (po 15-20 razy) juniorzy trenerów P. Maziewskiego i M. Maruta, trochę mniej (po 5-10 razy) młodzicy i dzieci z grup trenerów W. Surwiło i S. Gdańca, po razie (dzieci nie pozwoliły na więcej;-) sami trenerzy i rodzice.

Dokładnie o godz. 6.34 osiem sztafet rozpoczęło wyścig z czasem.
Trochę martwiliśmy się faktem braku sześciorga najlepszych naszych zawodników, którzy w tym dniu mieli w Łodzi ważny sprawdzian startowy przed Mistrzostwami Polski i nie mogli wspomóc sztafet. Niepotrzebnie. Już od pierwszych zmian było wiadomo, że pozostali juniorzy poradzą sobie znakomicie. Zwyczajnie nie posłuchali naszych porad – mieli się oszczędzać, żeby starczyło im sił na wiele zmian, a tymczasem ich sportowy charakter wziął górę nad rozsądkiem i pływali jak na zawodach!. Po dwóch godzinach nabili tyle kilometrów, że trzeba było zredukować ilość sztafet do czterech, żeby nasza akcja nie zakończyła się przedwcześnie i mogli w niej wziąć udział zaplanowane na późniejsze godziny grupy młodzików i dzieci 🙂

Dokładnie o godz. 10.14 ostanie dziecko ukończyło 1000 zmianę. Przepłynęliśmy 100 km na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. To było radosne, ambitne i biało-czerwone wydarzenie.

W imieniu kadry trenerskiej:
– składam serdeczne gratulacje wszystkim uczestnikom – byliście rewelacyjni,
– pięknie dziękuję rodzicom, którzy sędziowali – bez Was nie dalibyśmy rady,
– pozdrawiam kibiców – to dla Was się tak staramy.

Wszystko było super chociaż kibiców mogłoby być trochę więcej – chyba na trybunach zasiadało mniej niż symboliczne „100”, a szkoda, bo impreza była niekonwencjonalna – z czytelnym przekazem, piękną oprawą i fajnymi dziecięcymi emocjami. Następna okazja, żeby zorganizować takie wydarzenie i w takim formacie, dopiero za 25 lat. Wtedy to na 125 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Dwójka Tczew zmobilizuje 125 uczestników, którzy przepłyną 125 km kraulem systemem sztafetowym, po 125 m każdy na swojej zmianie, w tempie 125 sekund 🙂

 

Trenerzy pływania
UKS „Dwójki” Tczew/ Szkoły Sportowej